Visas Rihannos interviu žurnalui „Complex“ lietuvių kalba

complex

Dabar galite paskaityti visą, neiškarpytą Rihannos interviu žurnalui „Complex“ lietuvių kalba. Rihanna kalbėjo apie mus, savo fanus, albumo „Unapologetic“ dainas, jo kūrimo procesą, reperį Eminem ir kt.

Ar yra kažkas itin privataus ko nenorėtum pasidalinti su savo fanais Instagram profilyje?

Taip, todėl ir negaliu jums pasakyti kas tai. [nusijuokia]

Nepaisant to tu visai nebijai bendrauti su savo fanais socialiniuose profiliuose.
Žinoma. Jie žino kas aš esu, štai kodėl aš visai nebijau būti savimi prieš jų akis. Išties norėčiau ir juos paskatinti tokiais būti. Jei tu pats negyvensi savo gyvenimo, kas tai padarys už tave?

Su savo fanais esi susikūrus ypatingą ryšį. Kaip tu ir Rihanna Navy tapote tokie artimi?
Na, iš pradžių aš nesinaudojau nei vienu socialiniu tinklu. Buvau stipriai nusistačius prieš bet kokį socialinį tinklapį, o tai yra šiek tiek ironiška. Dar prieš tai buvau prisijungusi į chatą savo puslapyje. O mano fanai nepatikėjo, kad ten buvau tikroji aš. Jie manęs klausinėjo įvairių klausimų, aš jiems atsskydavau, tačiau jie vis tiek laikėsi savo. Pamaniau: „O Dieve.“ Vėliau supratau, kad yra toks dalykas kaip Twitter. Tai tarsi milžiniškas pokalbių kambarys, kuriame galiu susirašinėti su visais fanais.

Prisijungusi ir vėl pradėjau su jais bendrauti. Jie pradėjo man uždavinėti įvairius klausimus, o aš jiems atsakydavau tiesą. Manau, nuo tada ir pradėjome kurti ryšį bei tapome artimesni. Jie sužinojo daug dalykų apie mane, o aš taip pat sužinojau daug dalykų apie juos, tuomet ir supratau, kiek panašaus mes turime. Mano fanai yra labai linksma komanda – jie labai juokingi. Jie netgi mane linksmina. Nors jie mano, kad tai aš esu ta, kuri suteikia jiems pramogų, tačiau jie man tokie pat įdomūs, gal netgi labiau nei aš jiems.

Sveikinu įrašius septintąjį albumą. Kol kas jis mano mėgstamiausias.
Labai ačiū.

Jau turi dvyliką Nr.1 singlų, kas jau yra didžiulis pasiekimas, bet kiek svarbu buvo turėti Nr.1 albumą Jungtinėse Valstijose? Ar tai buvo tavo tikslas?
Žinai ką? Išleisdama pirmuosius savo albumus, galvojau apie tai, tačiau vėliau, nepavykus, tiesiog nustojau to siekti. Galų gale, išleisdama septintąjį albumą, galvoje turėjau šią mintį „Šis albumas turi būti pakankamai geras, kad būtų Nr.1“.
Tai nereiškia, kad ankstesni mano albumai buvo nepakankamai geri. Įrašinėdama šį albumą patyriau labai daug streso, todėl Jay-Z man patarė: „Jei taip stengiesi vien dėl to, kad albumas taptų Nr.1, darai didelę klaidą.“ Po šių žodžių aš iškart atsitokėjau ir pasakiau: „Tu teisus. Viskas ko man reikia, tai padaryti labai gerą albumą.“ Štai šioje vietoje man pasidarė daug lengviau.
Norėjau, kad muzika būtų itin gera nes tai jau septintasis albumas ir vėliau jau nieko nebesugrąžinsi atgal. Viskas turėjo būti tiesiog tobula. Buvau pradėjus nerimauti, kad albumo laiku nepabaigsime. Žinojau, kad spėsiu pabaigti įrašinėti visas suplanuotas dainas, tačiau nebuvau užtikrinta, kad visos jos pateks į albumą. Visos dainos buvo fantastiškos, tačiau kartais apimdavo negeras jausmas: „Galbūt mums reikia kažką išimti ir dar kai ką pridėti.“ Pabaigoje ėmiau nerimauti, tačiau paskutinę sekundę viskas susidėliojo į savas vietas.

Panašu, jog viena pagrindinių albumo temų yra apie tai, kad žmonės mano viską žinantys apie tavo asmeninį gyvenimą, tačiau iš tiesų jie nežino beveik pusės jo. Ką ketinai tuo pasakyti?
Nieko, išskyrus tiesą. Tai viskas, ko aš norėjau. Taigi, viskas, kas ten yra, yra tikra. Tai viskas kas aš esu, kuo tapau per visus šiuos metus. Štai kodėl albumas vadinasi „Unapologetic“ (liet. Neapgailestaujantis, neatsiprašinėjantis).

Tad ar esi kada nors dariusi priešingai?
Ne, tiesiog anksčiau aš susilaikydavau. Anksčiau aš neatskleidžiau didelės dalies savęs. Aš labai saugojausi, jaučiausi neužtikrintai. Jaučiau, kad tiesiog noriu būti atvira, laisva ir nieko nebijoti. Pamaniau: „Koks skirtumas? Kas blogiausio gali nutikti? Žmonės manęs už tai nekęs? Na, tai būtų ne pirmas kartas.“

Su kai kuriais atlikėjais ir prodiuseriais šiame albume dirbi pirmą kartą. Ar tu pati su jais susiekei ir išsirinkai tuos, su kuriais nori dirbti ar jie patys tave pasirinko?
Kai tik pradėjome spręsti, kaip turėtų skambėti albumas, surinkau žmonių grupę, kurie, mano manymu, galėtų tą garsą išgauti. Padarėme tarsi mažą stovyklą, keitėme prodiuserius, stebėjome, kuriems kartu dirbti yra lengviau, ir žiūrėjome, kas iš to išeis. Tai buvo pagrindas, kuris nurodė kuria kryptime eisime toliau. Kai gavome vieną tikrai patinkančią dainą, jiems buvo daug lengviau – jie jau žinojo ko aš noriu.

Taip buvo ir su „Diamonds“. Mes turėjome įvairių dainų, tačiau kai tik išgirdau „Diamonds“, supratau, kad tai yra tai ką noriu jausti. Noriu tai jausti visą laiką. Nesvarbu, ar tai linksma, ar brandesnė daina, noriu ją jausti čia [uždeda rankas ant savo pilvo]. Beje, turiu eiti į studiją ir leisti laiką kartu su prodiuseriais, kad jie pažintų tikrąją mane ir galėtų perkelti mano istoriją į dainų tekstus.

Taip pat yra kitas būdas, kai kūrėjai parašo dainas ir atsiunčia jas man – turėjome keletą tokių, jos tiesiog mus užbūrė. Tai įrašas kartu su Future. Aš jam paskambinau ir pasakiau: „Tiesiog parašyk dainą skirtą sau, o ne man. Parašyk sau patinkančia dainą.“ Žinojau, kad jis turi puikių galimybių sukurti dainą moteriai, kurią ji puikiai galėtų atlikti. Kai jis man atsiuntė įrašą, aš buvau šokiruota. Daina buvo tiesiog tobula.

Kas paskatino tave dirbti su Future?
Girdėjau kelias dainas iš jo albumo kurios turėjo netikėtą skambesį. Norėjau, kad jis parašytų kažką, ko žmonės iš jo nesitikėtų. Bet nesakiau jam to, nes tada jis pradėtų apie tai galvoti. Tiesiog prašiau, kad jis parašytų tokį kūrinį, kuris jam pačiam patiktų – galų gale jis pats žinojo, kad rašo būtent man. Tai aš turėjau dainuoti įžangą „Loveeeeee Song“ dainai, bet man taip patiko Future tonas, kad nusprendžiau jį palikti.

Man jis irgi patinka, ypač daina „Turn on the Lights.“ Jis yra labai jausmingas.
Taip, ta daina nuostabi. O ypač melodija. Nesveikas skambesys.

Sakei, jog „Diamonds“ yra mėgstamiausia tavo lig šiol įrašyta daina. Kodėl?
Dėl to, kaip ji privertė mane jaustis. Daina buvo labai įkvepianti ir suteikianti jėgų. Ji man suteikė vilties. Aš buvau pavargusi nuo tų pykčio pilnų meilės dainų. Meilė tai ne vien išsiskyrimai ir nesutarimai. Ji gali būti saldi. Tarsi jūs sau sakytumėt: „Mes deimantai!“ Ir tegul nieks nebando pasakyti, kad viskas yra netaip.

Aš noriu, kad žmonės mąstytų kitaip, kadangi net valdžia nori paaiškinti jiems kaip reikia mylėti. Aš nuo to pavargau. „Diamonds“ dėka ėmiau kitaip mąstyti apie meilę, be to, tuo pačiu metu, mirė mano močiutė, o ši daina kaip tik atpindėjo mūsų ryšį ir santykius. Štai kodėl ji man tokia brangi.

Kai atlieki šią dainą, ar galvoji apie save ir savo močiutę?
Kiekvieną kartą. Kiekvieną. Aš galvoju apie porą dalykų, bet tai yra vienas iš jų.

Kas tie kiti dalykai?
Meilė. Aš galvoju apie meilę.

Ar meilė yra tas dalykas, apie kurį tau labiausiai patinka dainuoti?
Manau, jog meilė yra vienas iš tyriausių jausmų, apie kuriuos kuriamos dainos. Vienas iš geriausių jausmų apie kuriuos gali dainuoti. Bet man taip pat patinka tokios dainos kaip „S&M“, man patinka ir linksmi kūriniai, bet meilė – apie ją dainuoti niekada nenusibosta.

„Numb“ labai skiriasi nuo praėjusių dainų, kurias buvai įrašiusi su Eminem. Kaip atsirado ji?
Nuo tada kai įrašiau dainą „Love The Way You Lie“, žinojau, kad ir vėl norėsiu dirbti kartu su Eminem, todėl įrašėme „Love The Way You Lie Part 2“. Po to, vėl norėjau su juo dirbti [ juokiasi]. Aš tiesiog dievinu įrašinėti muziką su Eminem. Jis yra vienas iš mano mylimiausių reperių, o jo tekstai – jis tikras poetas, ir man tai labai patinka. Šiai dainai man reikėjo ne tik jo gabumų, bet ir jo asmenybės. Man reikėjo žmogaus, kuris puikiai suprastų dainos metaforą, ką reiškia būti bejausmiu ir abejingu viskam aplinkui. Eminem tam tobulai tiko.

O kam tu esi abejinga?
Pasauliui, nuomonėms, kurios neturi jokios reikšmės. Žmonėms, kurie savo gyvenime neturi jokių vertybių. Štai kam.

„Bands A Make Her Dance“ yra viena iš mėgstamiausių tavo dainų.
Aha.

Ar tu specialiai norėjai sukurti įrašą striptizo klubui? [kalbama apie „Pour It Up]“
Taip, kas tau tai pasakė?

Aš ką tik tai išsiaškinau.
O šūdas. Aš specialiai norėjau įrašyti dainą striptizo klubui.

O kodėl pasirinkai būtent Mike WiLL Made It kūrinį o ne kieno nors kito?
Tiesą sakant, pats kūrinys išsirinko mane. Jis buvo vienas iš tų, kuriuos man atsiuntė. Prodiuseriai ir Mike Will dirbo įrašų studijoje, o Chris grįžęs iš jos tarė: „Mike Will sukūrė nuostabią dainą, turėtum jos paklausyti.“ Tik ją išgirdusi pasakiau, kad ji bus mano. Tai viena iš mano mėgstamiausių. Iš pradžių niekaip negalėjau nustoti klausytis jos demo versijos.

Viena iš mano mėgstamiausių dainų albume yra „Stay.“ Kaip tu atradai Mikky Ekko?
Mikky Ekko parašė mums dainą, o kai ją išgirdom, ji mums labai patiko. Jo balso tonas dainoje buvo labai gražus, be to, Mikky ženklas prašė mūsų, kad dainoje jį pasiliktume. Viskas gavosi tobula – su tuo neturėjau jokių problemų, nes visų pirma man padarė įspūdį jo balsas. Štai kodėl aš taip pamilau „Stay“. Dainą norėjau įrašyti taip pat gerai, kaip ir jis.

Ką nori pasakyti daina „Half Of Me“?
Ji reiškia tai, jog žmonės tiesiogiai priima viską, ką jiems pateikia žiniasklaida. Tad sakau, kad tame, ką jie mato, nėra net pusės tiesos ir realybės. Žmonės įsisavina dalį informacijos kurią gauna ir iš to susidaro nuomonę apie tai, koks tu esi. Dažniausiai ji klaidinga.

Tu dainuoji, kuri drabužius, vaidini. Ar dar yra kas nors, ką norėtum išbandyti?
Žinoma, daugybė dalykų. Daugybė dalykų, apie kuriuos kol kas negaliu kalbėti, nenoriu atskleisti kol tai dar neįvyko.

Jau esi pop ikona. Į Ameriką iš Barbadoso atvykai, kai tau buvo šešiolika. O dabar esi viena iš didžiausių pasaulio pop žvaigždžių. Kiek toli dar eisi?
Vis toliau ir toliau. Svarbiausia yra tobulėti.

Rihanna taip pat atsakė į kelis klausimus žurnalo žaidimui M.E. Against The World:

Ar ilgai gali išbūti savimi ir nepasijausti nepatogiai?
Savimi galiu būti visada. Ir visada buvau. Nors ir mėgstu kompaniją, man taip pat reikia laiko sau pačiai.

Į kokį žmogų norėtum įsikūnyti?
Adriana Lima. Jos kūnas nuostabus. Ji susilaukė kūdikio šešias savaites prieš Victoria’s Secret šou o jūs kūnas atrodė geriau nei mano!

Blogiausias su vabzdžiais susijęs tau nutikęs įvykis?
Bitės besimaudančios mano baseine yra tikras pragaras. Jos atskrenda ir maudosi, taškosi, plaukioja. Kai baigia, jos tiesiog išdžiūsta ant baseino krašto ir nuskrenda savais keliais! Bandžiau jas nuskandinti nes jų bijau, bet jos tiesiog nemirtingos!

Komentarai

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: